DUYURULAR

Müdürlüğümüze Planlaması Yapılan 22. Dönem POMEM Adaylarının Dikkatine !
  07 Ağustos 2018

                    AKSARAY ŞEHİT ÖNDER GÜZEL POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE  PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR!

1) Adayların geçici kayıt için 27 Ağustos  Pazartesi günü en geç Saat:17:00’ ye kadar okulumuzda hazır bulunmaları gerekmektedir. 27 Ağustos Pazartesi günü Saat 17:00’den sonra gelenlerin kaydı alınmayacaktır.

2) Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi yapılacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

 

I- KAYIT SIRASINDA ADAY ÖĞRENCİLERİN YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

1-Adaylar Ek-1 olarak sunulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz bir şekilde tek sayfa olarak (kesinlikle 2.sayfaya geçilmeyecek, gerektiği takdirde yazı boyutu ve satır aralıkları küçültülerek tek sayfaya sığdırılacaktır.) bilgisayar ortamında düzenleyerek (1) bir suret çıktı halinde fotoğraf yapıştırılarak getireceklerdir. Evli olan adaylar eşleri için de Ek-1 olarak sunulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz bir şekilde tek sayfa olarak (kesinlikle 2.sayfaya geçilmeyecek, gerektiği takdirde yazı boyutu ve satır aralıkları küçültülerek tek sayfaya sığdırılacaktır.) bilgisayar ortamında bir (1) suret düzenleyecek, çıktı halinde fotoğraf yapıştırılarak getirilecek ve eşlerine ait 2 (İki) adet fotoğraf getireceklerdir.

2-Adaylar Ek-2 de sunulan Öğrenci Bilgi Formunu eksiksiz bir şekilde mavi tükenmez kalemle doldurup imzalı bir şekilde getireceklerdir.

3-Ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar, liseyi diplomasında 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi ikişer adet fotokopileri ile birlikte getirilecektir. (Liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur)

 4-Mezun olduğu üniversiteye ait diplomasının aslı ve iki adet fotokopisi, diploması düzenlenmemiş olanların ise geçici mezuniyet belgesi ve iki adet fotokopisi (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini) getireceklerdir.

5-Sadece Askerlik hizmetini yapmış adaylar TERHİS BELGESİ, Askerlikten Muaf olanlar ise MUAFİYET BELGESİ asıllarını ve ikişer adet fotokopilerini getireceklerdir. Askerlik Durumu TECİLLİ olanlar herhangi bir belge getirmeyeceklerdir.

Askerlik sırasında ya da sivil hayatta geçirilen ameliyata ilişkin raporların, askerliğe elverişli olmadığına dair; aldıysa hava değişimine dair tüm raporların getirilmesi gerekmektedir.

6-  Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Sisteminden) 1 adet  (Evli ise hem kendilerine hem de eşlerine ait İkişer adet )

7- Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydı ile 2 adet fotokopisi, (Evli ise eşi içinde Nüfus Cüzdanının fotokopisi 1 adet)

8-Ehliyet Fotokopisi,

9-Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararı ve fotokopisi,

10 -Kendisinde veya eşinde ad – soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı veya onaylı sureti) ve fotokopisi,

11-Son altı ay içinde çekilmiş 8 (sekiz) adet fotoğraf, (Biyometrik Fotoğraf  OLMAYACAK  ve sakal bıyıkta olmayacaktır.

12- Evli ise; evlilik cüzdanının aslı ile birlikte ilk 4 (dört) sayfasının 2 adet fotokopisi,

13- Kan Grubu Kartı (Ehliyet ve ya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli)

14- Herhangi bir sebepten Dolayı şüpheli ya da sanık olarak Mahkemesi Devam Eden ya da Mahkemesi Sonuçlanan(Kesinleşme Şerhi ile Beraber) Mahkeme ile ilgili tüm evrakları mühürlü-onaylı olarak yanlarında getireceklerdir. (Mahkemesi olmasına rağmen evrak getirmeyen hakkında gerekli idari işlemler yapılacaktır.)

15- Tüm öğrenci adayları E- Devlet şifresi alarak aktif hale getireceklerdir.

16- Herhangi bir Dernek, Siyasi Parti ve Siyasi Partilerin yan kuruluşlarına ait üyelik bulunmayacaktır. Öğrenci adayları siyasi parti üyelik bilgilerini E-Devletten sorgulaya bilirler.

NOT: İstenen belgelerin ASILLARINI ve FOTOKOPİLERİNİ getirmeyen adayların kesin kayıtları yapılmayacaktır.

 

II- ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMİ İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

1- Adayların yanlarında yeteri kadar mevsim şartlarına uygun sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır. (Siyah veya Lacivert kumaş pantolon, siyah ayakkabı, Mavi gömlek olacaktır. Bu renkler dışında getirilmeyecektir. Bu yüzden okulu arayıp başka renk olur mu diye sormayınız.)

2- Spor Ayakkabısı ve Eşofman Takımı (Eşofman takımı sade ve koyu renkler olması (Örn: mavi, siyah gibi), çok renkli yada uçuk renkler (örn: Pembe tonları gibi) olmayacaktır.

3- Terlik

4- Pijama Takımı, iç çamaşırı 

5- El ve Banyo Havlusu

6- Kişisel Bakım Malzemesi ( Tıraş Malzemesi, Şampuan vb.)

 

III- POMEM’ de KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK ve EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER

1- Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı ve her türlü kameralı telefonlar),  dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.

2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi

3- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi

4- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme

5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek)

6- Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

8- Herhangi bir suç unsuru olabilecek eşyalara rastlanması halinde adli işlem başlatılacaktır.

 

EK-1 22.DÖNEM ÖĞRENCİ ADAYI GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE ARŞİV ARAŞTIRMASI FORMU

EK-2 ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU

Haber Paylaş